Ay'a Göre İşinizi Nasıl Planlarsınız? - Hayat Takvimi

Ay’a Göre İşinizi Nasıl Planlarsınız?

İlk başta biraz garip gibi görünse de, Ay’ın evrelerine göre planlama yapmak, ayın evrelerinin enerjisinden faydalanmak aslında çok stratejik ve mantıklı bir şeydir ve hem işinizde hemde hayatınızda planlama yapmayı kolaylaştıracak bir durumdur.

Ay’a bakmak ve Ay’ın enerjisini kullanmak çağlar boyunca insanlara yol göstermiştir ve ayın ruh halimiz ve enerjimiz üzerinde etkileri olduğunu gösteren bilimsel çalışmalar yapılmıştır. Ay döngüsünün okyanus gelgitlerini kontrol ettiğini, balıklarda üremeyi, kuşlarda melatonin düzeylerini, böceklerde hormonal değişiklikleri etkilediğini ve aynı zamanda adet döngülerimizi de etkileyebileceğini biliyoruz.

Yüzyıllar boyunca çiftçiler aya bağlı olarak belirli zamanlarda ürün ekip hasat yapmışlar ve ayın gelgitleri etkilemesi gibi, vücudumuzda oluşan ve %50-70’i sudan oluşan tuzlu suya da etki edebiliyor. Duygularımızı ve enerjimizi depolayan sudur ve bunu Dolunay’da bile daha güçlü duygular ve huzursuz uykuyla hissetmiş olabilirsiniz.

Ay mistik ve sihirli gibi görünebilir ama onun gücü gerçektir ve bunu kontrol altına almak biz dünyadaki insanlar için bir avantajdır. Yeni aydan dolunaya kadar olan evreleri ve her evrede fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak nasıl hissettiğinizi fark etmeye ve takip etmeye başladığınızda, Ay’ın gerçekte ne kadar güçlü olduğunun farkına varmaya başlayacaksınız.

Ay Döngüsünün Gücü

Ay, Dünya’nın tek uydusudur ve Dünya’nın dörtte biri kadardır. Bu, diğer gezegenlere ve onların Aylarına göre daha büyük bir orandır. Ay’ın döngüsü, Ay’ın Dünya etrafında dönmesi olarak adlandırdığımız şeydir ve bu şekilde Ay bize farklı görünür. Bu da bize Ay’ın döngüsünün her noktada yaşını söyler. Dünya’dan izlememiz için tüm döngünün tamamlanması 29,5 gün sürüyor. Aslında gördüğümüz şey güneşin aydınlattığı şeydir ve Ay Dünya etrafında dönerken ışığı ve gölgeyi farklı açılardan görürüz.

Ay’ın hangi aşamada olduğuna bağlı olarak enerji seviyelerimiz yükselir ve düşer ve yaratıcılığımız zirve ve dip noktalarına ulaşır. Bu da planlama, yeni projelere başlama, dağınıklığı ortadan kaldırma ve projeleri bitirme için en uygun zamanların olduğu anlamına gelir. Bunları Ay’ın en uygun zamanında yaptığımızda daha odaklanmış, enerji dolu ve başarılı olmamıza yardımcı olabilir.

Ay döngüsünün tamamı 8 farklı Ay evresinden oluşur:

  • Yeni Ay
  • Büyüyen Hilal
  • İlk Dördün
  • İlk Şişkin Ay
  • Dolunay
  • Son Şişkin Ay
  • Son Dördün
  • Azalan Hilal

Döngü, yeni başlangıçların zamanı olan Yeni Ay’ın 1. gününde başlar ve Ay büyüdükçe enerjiler değişir. Enerjilerin zirve yaptığı Dolunay’a kadar yaklaşık 14 günlük bir süre boyunca enerji artar. Daha sonra Ay küçülür ve serbest kalma ve kapanma zamanı olan Yeni Ay’a tekrar yaklaştığımızda, diğer 14 günlük süre içinde enerjiler de azalmaya başlar.

Döngü daha sonra yeniden başlar. Bu çok öngörülebilir ve her gün güneşin doğup batması kadar hayatımızda sabit olan bir şeydir. Bu durum da içinde bulunduğumuz Ay evresine bağlı olarak ne üzerinde çalışmak istediğimizi planlamamızı kolaylaştırır.

Yeni Ay – Yeni Başlangıç Zamanı

Yeni Ay sırasında, Ay, güneş ile dünya arasında olduğundan gökyüzünde görünmez. Bu nedenle, üzerinde parlayan güneşten gelen ışığın olmadığı ayın karanlık tarafı, görebildiğimiz tek şeydir (veya göremeyebiliriz). ve hayat döngüsünün başlangıcını ve hayatımızda da yeni bir başlangıcı işaret eder.

Yeni Ay sırasında yeni hedefler belirlemek ve yeni projeler için yeni anlayışlar ve fikirler toplamak için iyi bir zamandır. Yeni yaratıcı fikirler ortaya çıkabilir ve beyin fırtınası yapmak için iyi bir zamandır. Diğer insanlarla bağlantı kurmak için harika bir zamandır. Bu zamanda işletmeniz için yeni bir vizyon oluşturabilirsiniz. Yeni Ay, ürün lansmanlarına başlamak, satış ve pazarlama kampanyalarına başlamak ve yeni çalışma kitapları ve içerik üretimine başlamak gibi işler için ideal zamandır.

Yeni Ay’da enerjinizin düşük olduğunu hissedebilir ve oldukça içe dönük olabilirsiniz. Bu, meditasyonu yapmak ve doğada vakit geçirmek için iyi bir zamandır.

Büyüyen Hilal – Başlatma Zamanı

Yeni Ay’dan sonraki 3-4 gün arasında Ay’ın hilali görünür hale gelecektir ve bu, Yeni Ay niyetlerini harekete geçirmeye başlamak için iyi bir zamandır. Ay büyürken siz de iş ve yaşam hedeflerinizi büyütmeye başlayabilirsiniz. Bu, vizyonunuzu ve fikirlerinizi gerçekten korumanız ve bunları hayata geçirmek için bir yapı geliştirmeye başlamanız gereken zamandır. Hizmetlerinizi güncellemek, toplantılar planlamak ve projelerinizin tohumlarını ekmek için iyi bir zaman.

Bu fırsatı netleştirmek için kullanın, arzularınızı ve neyi başarmak istediğinizi yazın ve kendinizin üzerinde çalıştığınızı ve hedeflerinize ulaştığınızı hayal edin. Muhtemelen enerji seviyelerinizin yükselmeye başladığını hissetmeye başlayacaksınız ve artık daha iyi odaklanacaksınız. Bu aşama aynı zamanda hayal kırıklığı ve motivasyon eksikliği duygularını da beraberinde getirebilir, bu nedenle her gün ilham verici eylemlerde bulunun.

Birinci Çeyrek Ay (İlk Dördün) – Eylem Zamanı

Üç ila dört gün sonra Ay yarıya kadar görülebilecek. Bu, hedeflerinize doğru coşkuyla adım atmanın ve gerçekten ilerleme kaydetmenin mükemmel zamanıdır. Ay her gün büyürken, niyetlerinizi büyütmek için aynı ivmeyi kendi avantajınıza kullanın. Enerji seviyeleriniz çok daha yüksek olacağından ve Ay, işleri düzene sokma arzusunu getireceğinden, bu aşamada bu eylemi gerçekleştirmek kolay olacaktır.

Nasıl iletişim kurduğunuza dair farkındalık yaratın ve yeni fikirler edinirseniz bunları yazın, ancak başka yöne sapmayın. Bu zamandaki enerji bizi güçlü ve neşelendiriyor ve bu yarı yolda deli gibi çalışmayı istemekle rahatlamak için zaman ayırmak arasında sıkışmış hissedebiliriz. Planlarınızı eyleme geçirme konusunda esnek olmanız gerekir; listeler yazarak ve günlük tutarak yeni ay niyetlerinize odaklanın ve artan enerjiyi ilham veren eylemlere geçmek için kullanın.

İlk Şişkin Ay – İyileştirme Zamanı

Ay’ın Dolunay olmadan önceki son evresi ve bu, son bir ivme patlaması yaşayacağınız, her şeyi sonuçlandırma arzusu yaşayacağınız ve planlarınızın yerine oturduğunu fark etmeye başlayacağınız zamandır. Dolunaydan önce tamamlamak için görevleri devretmeniz gerekiyorsa, bunalmayı önlemek için bunu bu aşamada yapın. İşbirlikleri ve tutarlı eylemler için harika bir zaman. Şimdi ayrıntıları doldurmanın ve tamamlamanız gereken görevlere odaklanmanın tam zamanı. İşinize devam ederken ve güçlü bir şekilde harekete geçerken kendinizi muhtemelen enerji dolu ve meşgul hissedeceksiniz.

Bu aşamada enerji yoğunlaşıp zirveye çıktıkça vücudunuzu hareket ettirmeniz önemlidir. Bu, son momentum patlamasını yaşarken enerjinizi yükseltmenize yardımcı olacaktır. Dolunay yaklaşırken kişisel gücünüzü hissedin ve harekete geçmeye başlayabilecek güçlü duygulara uyum sağlayın.

Dolunay – Hasat Zamanı

Ay döngüsünün 14. günü civarında, Güneş ve Ay’ın dünyanın karşıt taraflarında olduğu Dolunay olur. Ay’ın tamamı bizim bakış açımızdan aydınlatılarak dolunay, parlak, yuvarlak Ay görünmeye başlar ve aynı şekilde siz de şu anda tamamlanması gereken projelerinizin çemberini kapatıyor olmalısınız.

Hedeflerinize ve niyetinize ulaşmanın faydalarından yararlanmanın zamanıdır ve eğer hedeflerinizi henüz tamamlamadıysanız, yeniden değerlendirmek, yeniden ayarlamak ve ilerlemeye devam etmek için planlama zamanıdır. Dolunay enerjinin bol ve doygun olduğu kutlama zamanıdır.

Büyüme aşaması artık tamamlanmış ve farklı şekillerde kullanılacak yeni bir enerji türü getiren azalan ay aşamaları vakti gelmektedir.

Son Şişkin Ay- Minnettarlık

Dolunaydan birkaç gün sonra karanlık bir hilal şeklinde geri çekilmeye başlar. Ay döngüsünün bu zamanını, başardıklarınızı düşünmek ve minnettar olmak için uygun zamandır. İçe doğru uyumlanmaya başlayacaksınız ve nerede daha çok çalışmanız veya daha fazla dikkat etmeniz gerektiğini fark edeceksiniz. Planlarınızı yeniden değerlendirin ve kendinizi fiziksel ve duygusal olarak gerçekten beslemek için iyi kişisel bakım uyguladığınızdan emin olun.

Artık genel olarak daha düşünceli hissedebilirsiniz, ayrıca enerji seviyelerinizde ayın kendisi gibi azalmaya başlayan dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Bu durum duygusal iniş çıkışlara neden olabilir ve bir miktar gerginlik getirebilir. Hala halletmeniz gereken yarım kalmış işleriniz varsa, şimdi bunları yapmanın tam zamanıdır ve aynı zamanda satış yapmak veya sözleşme imzalamak için de en uygun zamandır. Ayrıca Yeni Ay niyetlerinizi de unutmayın. Bunları gözden geçirin ve bu hedeflere ulaşmanın ardındaki nedenleri açıklayın, artık size hizmet etmeyenleri temizleyin ve çalışma alanınızı düzenleyin.

Üçüncü Çeyrek Ay (Son Dördün) – Gözden Geçirme

3-4 gün sonra Ay sadece yarı yarıya aydınlanır. Ay küçülmeye devam ederken dinlenmeye, toparlanmaya ve duygularınızı onurlandırmaya zaman ayırmanız önemlidir. Bir adım geri atın ve olayların akışına bırakın. Kendinize ve başkalarına karşı nezaket gösterin ve tüm olumsuz alışkanlıkları bırakın. Ayrıca bu aşamada enerji seviyelerinizin azaldığını hissedeceğiniz için zamanınızı nasıl kullandığınız konusunda net sınırlarınızın olduğundan emin olun. Temizleme ve dağınıklığı giderme ihtiyacı devam edecek, bu nedenle neyin işe yarayıp neyin yaramadığını analiz etmeye devam edin ve artık size faydası olmayanları serbest bırakarak yer açın.

Küçülen Hilal – Teslimiyet

Ay döngüsünün tekrar Yeni Ay aşamasına geçmeden önceki son günlerinde, gerçekten dinlenmenin, iyileşmenin ve yaklaşan yeni başlangıca hazırlanmanın zamanıdır. Bu sefer tamamen rahatlamak ve günlerinize huzur ve uyum hissi getirmekle ilgili bir zamandır. Enerji seviyeleri düşmüş olacaktır. Planlarınıza ve niyetlerinize ne kadar sadık kaldığınıza bakın ve önceki haftalarda işlerin gidişatından ne kadar mutlu olduğunuzu düşünün. Ayrıca neyi başardığınızı kabul ettiğinizden ve zihninizi Yeni Ay’a ve gerçekleşecek yeni hedeflere ve niyetlere hazırladığınızdan emin olun.

Ay’ın evrelerinin farkında olmak size Ay’ın enerjisini kullanma fırsatı verir, böylece onun doğal akışıyla çalışarak projelerinizi ve görevlerinizi optimize edebilirsiniz. Temel olarak, ay döngüsünü takip etmek, istediğinizi daha az stres ve mücadeleyle daha kolay gerçekleştirmenizi sağlar.

Ay Evrelerini İşiniz İçin Nasıl Kullanabilirsiniz?

Bu bilgiyi kullanmanın en iyi yolu, aşamaları ve bunların her birinde ilerledikçe nasıl hissettiğinizi izlemeye başlamaktır. Projelerinizi ve görevlerinizi planlamak ve planlamak için Yeni Ay’dan başlayarak Ay’ın evrelerini kullanmayı deneyin ve çalışırken Ay’ın enerjisine uyum sağlayabilmeniz için değişen Ay’ın akışını takip edin.

Yukarı