Dolunay ritüelleri, Dolunayda Yapılacak Şeyler - Hayat Takvimi

Dolunay ritüelleri, Dolunayda Yapılacak Şeyler

Yeni ayın astrolojik önemi nedir?

Yeni ay niyetleri belirleme zamanıdır, dolunay ise özgürleşme, berraklık ve aydınlanma penceresidir.

Dolunay, dünya ay ile güneş arasına girdiğinde ve ayın tüm yüzü aydınlandığında meydana gelir. Artık her şeyi daha net görebiliriz. Neleri saklamalıyız? Neyi serbest bırakmalıyız? Neyi yeniden sezebilirsiniz?

Zihniniz yansımalarla dolup taşacaktır. Peki dolunay sırasında ne yapmanız gerekiyor? Aşağıdaki ritüelleri deneyin

Ay banyosu yapın

Herkese bir süreliğine meşgul olduğunu söyle. Banyo zamanı geldi! Dolunay, ‘ay ışığı banyosu’ denilen şeyin tam zamanıdır: ay sırasında yapılan bir banyo. Ekstra canlanma için Epsom tuzları ekleyin.

Günlük tutun.

Araştırmalar günlük tutmanın anksiyete ve depresyon belirtilerini azaltmaya, hafızayı geliştirmeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabileceğini göstermiştir. Dolunayı zihninizde neler olup bittiğini yansıtmak için bir pencere olarak kullanın.

Kristallerinizi şarj edin.

Kristal koleksiyonu olan insanlar genellikle dolunay döneminde onları bir pencere pervazına ya da gece boyunca dışarıda bırakırlar. Aynı şey tarot kartları veya bir kehanet destesi için de yapılabilir.

Ailenizle olun

Ay astrolojide evi ve aileyi temsil eder, bu nedenle bu dönemde bir tür eve dönüş istemek mantıklıdır. Bu üç gün boyunca aile üyelerinizi veya aile gibi görünen kişileri görmeyi veya onları aramayı planlayın.

Atalarınızı onurlandırın

Beyaz bir mum yakın ve atalarınızın mirasını hatırlayarak onları onurlandırın. Dilerseniz yüksek sesle konuşun. Yardım isteyin ya da sadece merhaba deyin.

Meditasyon yapın.

Dolunay bir dinlenme zamanıdır. Yani hiçbir şey yapmayın. Bu bir tür hiçbir şey yapmama halidir. Meditasyonun faydaları vardır: Araştırmalara göre, öncelikle stresi azaltır. Sessizce meditasyon yapmaktan rahatsız oluyorsanız, dolunay gecelerinde rehberli meditasyonu deneyin.

silhouette fitness girl practicing yoga on mountain with sun light

Bir ay çemberi oluşturun.

Tek bir niyetle dolunayın altında benzer düşünen arkadaşlarınızla bağlantı kurun: her şeyi güvenli bir alanda bırakmak. Neyi serbest bırakmak istediğinizi ve neyi getirmek istediğinizi dile getirin. Gözyaşları ve dürüstlük hoş karşılanır.

Kendinizi şımartın.

Kendinizi şımartmak için dolunayı beklemek zorunda değilsiniz. Özel bir ikram için para biriktiriyorsanız, kendinizi şimdi ödüllendirin.

Doğa ile bağlantı kurun.

Yeni bitkiler alarak veya bir parkta ya da ormanda yürüyüşe çıkarak doğayı evinize taşıyın. Elektriksiz yaşamanın ve doğal dünyanın yanında olmanın verdiği huzuru yakalayın.

Dinlenme ve rahatlama

Eğer fazla uyursanız, suçu dolunaya atın. Erteleme çubuğuna basın ve vücudunuz size uyumanızı söylüyorsa uyuyun. Programınız ve cüzdanınız izin veriyorsa biraz lüksün tadını çıkarın.

Geçmişi serbest bırakın.

Dolunay salıvermek demektir. Olumsuzlukları ve pişmanlıkları bırakın ve barışmanın bir yolu olarak partnerinize veya kendinize asla göndermeyeceğiniz bir mektup yazın.

Özel alanınızı temizleyin.

Evinizde ferah bir his ve koku yaratmak için lavanta veya biberiye gibi bitkilerden dalları iyi gezilen alanlara yerleştirin. Evinizi gerçekten temizleyerek ve çekmecelerdeki ve dolaplardaki gereksiz eşyaları kaldırarak da ferahlık hissini daha gerçekçi hale getirebilirsiniz.

Besleyici yemekler yiyin.

Dolunay sizi kendinize daha iyi bakmaya çağırıyor. Rahatlatıcı bir yemek seçin.

Yukarı