Hayatınızı yönlendirmek ve düzenlemek için ayın evrelerini nasıl kullanabilirsiniz? - Hayat Takvimi

Hayatınızı yönlendirmek ve düzenlemek için ayın evrelerini nasıl kullanabilirsiniz?

Ay, astrolojide önemli bir yere sahiptir. Ayın bir kişinin doğum haritasındaki rolünü düşünün: Ay duyguları ve iç dünyamızı yönetir. Bu nedenle, her dolunay ve yeni ay kolektif olarak kendi etkilerini yaratır.

Her ne kadar tüm gezegenlerin bir etkisi olsa da (örneğin Venüs’ün aşka yaklaşımımızdaki rolü), Ay’ın gücü özellikle o anda hissedilebilir. Bunun nedeni nedir? Ay’ın gelgitleri nasıl etkilediğini düşünün. Yüzde 60’ımız sudan oluştuğu için Ay bizi de etkileyebilir.

Ay haritası, kişinin hayatını ve çabalarını ayın evreleriyle uyumlu hale getirme sanatıdır. Ay haritalaması, ayın evreleri hakkında daha yüksek bir farkındalık gerektirir. Yeni ay evresinde mi, büyüyen bir çeyrek ayda mı yoksa küçülen bir kambur ayda mı olduğunuzu bilmeniz ve eylemlerinizi buna göre planlamanız gerekir.

Bir ay evresi takvimi indirdikten veya bir ay günlüğü satın aldıktan sonra, önümüzdeki 29,5 günlük ay döngüsünün evreleri ve bunların enerjisinden nasıl yararlanacağınız hakkında bilmeniz gerekenler burada.

Ay haritası nedir?

Hayatımızı ayın evrelerine göre ayarlamak için çaba harcıyorsunuz. Astrolojiye göre, ayın her evresi farklı enerjiler ve fırsatlar sunar. Yeni ay hedeflerimize doğru ilerlememizi sağlar, iki hafta sonraki dolunay dinlenme ve salıverme zamanıdır. Ayın şişkin ve küçülme evreleri hedeflerimize odaklanma zamanıdır. Ayın küçülme evresi dinlenme ve salıverme zamanıdır. Esasen, sekiz ana evrenin her biri bir fırsattır.

Sonuç olarak, ay ile çalışmak tezahür ritüellerini hızlandırmanın bir yoludur. Tezahür, arzulanan şeyi görselleştirmeyi ve bunun mümkün olduğu inancını içselleştirmeyi içerir.

Yeni veya Karanlık Ay

Yeni ay veya karanlık ay, ay güneş ile dünya arasında olduğunda ve ay gece gökyüzünde görünmediğinde meydana gelir.

Yeni ayın enerjisi şu şekilde kullanılabilir: Ayın bu evresi ay döngüsünün başlangıcını işaret eder. Yeni Ay, önümüzdeki ay için ulaşmak istediğiniz niyetleri ve hedefleri belirleyebileceğiniz bir zamandır. Yeni ay yeniden başlamak için bir fırsattır ve başlamak için asla geç olmadığını hatırlatır.

Hilal Ay.

Ayın bu evresi yeni aydan ya da karanlık aydan hemen sonra gerçekleşir. Bu sırada gökyüzünde sadece hilal görünür.

Büyüyen hilalin enerjisini şu şekillerde kullanabilirsiniz: Artık neyi başarmak istediğinizi bildiğinize göre, vizyonunuzu nasıl ileriye götüreceğinizi planlamaya başlayın. Bu, bir vizyon panosu oluşturmak veya bir tezahür günlüğü başlatmak için bir fırsattır. Ne istediğinizi dile getirmekten çekinmeyin.

İlk Çeyrek Ay.

İlk çeyrek ay gökyüzündeki ayın yarısını aydınlatır. Genellikle kuzey yarımkürede sağ yarısı aydınlanırken, sol yarısı görünmez veya karanlık kalır, ancak güney yarımkürede bunun tersi doğrudur.

İlk Quincunx Ay’ın enerjisi şu şekilde kullanılabilir: Bu ay evresi eylemin (ve muhtemelen sihrin) gerçekleşmeye başladığı zamandır. İlerlemek için gereken kararlılığı harekete geçirin. Yapılması gereken ince ayarlar ve kararlar için de ivme vardır.

Şişkin Ay.

Neredeyse dolunay olan bir ay, olayların gelişmeye başladığı anlamına gelir.

Büyüyen kambur ayın enerjisini şu amaçlarla kullanabilirsiniz: Endişeler veya sorunlar varsa, durumların tırmandığını görmeye başlarsınız. Yılın bu zamanında sorunlardan kaçmayın, onları çözmek için çalışın. Yeni Ay’da başlayan bir proje iyi ilerliyorsa, bu ay evresi sıkı çalışmamız için bizi ödüllendirecektir. Ayrıca, bir sorunumuz varsa, ay bizden geri adım atmamızı, tekrar bakmamızı, üzerinde meditasyon yapmamızı veya yardım istememizi ister.

Dolunay.

Yılın bu zamanında Dünya, Güneş ile Ay arasındadır ve Ay normalden daha parlak görünür.

Dolunayın enerjisinden şu şekilde yararlanabilirsiniz: Ayın bu evresi bir hakikat zamanıdır. Ay tamamen aydınlandığında, daha önce görülmeyen şeyler netleşir. Olayları ve ilişkileri daha net bir şekilde anlayabileceksiniz. Bu da sezgilerimize, hislerimize ve gerçekte gördüklerimize dayanarak karar vermemizi sağlar. Dolunay bir salıverme ve özgürleşme anıdır. Yeniay ile başladığımız şeyin doruk noktası olduğundan, bu günü dinlenme ve rahatlama için kullanmanız önerilir. Rahatlatıcı bir banyo yapın, ayın gücü altında kristallerinizi şarj edin ve arındırın ya da arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantı kurun.

Son Şişkin Ay

Dolunayın ışığı azalmaya başladığında. Rune haritalama şunun için kullanılabilir: Ay küçülse de kalplerimiz hala tutkuyla yanıyor. Yeni aydan bu yana meydana gelen tüm değişiklikler hakkında kendinize ve evrene bir mektup yazın. Bunu yaparak, geçen ay gösterdiğiniz çabaların karşılığını aldığınızı fark edeceksiniz. İlerlemeyi ifade etmek bize belli bir gurur verir. İlerlemeyi görmek ilerlemeye devam etmenize de yardımcı olur.

Son Dördün Ay.

Ayın bu evresinde ayın yarısı parlar.

Ayın son çeyreğinin enerjisini şu şekilde kullanabilirsiniz: her şey tam bir daire çizer ve anlam kazanır. Bu ay evresi adaletin yerini bulduğu, vizyonların yaratıldığı ve bundan sonra ne olacağını bilebileceğiniz bir zamandır. Aynı zamanda kötü alışkanlıkları ve insanlarla ilişkileri kırmak ve hayatta ilerlemek için bir şanstır. Enerjik temizlik ve ev temizliği detoks yapmak ve kötü hislerden kurtulmak için idealdir. Geçmişi serbest bırakarak bedenimiz, zihnimiz ve ruhumuz gelişir ve dönüşür.

Hilal Ay

Ay hafifçe geri döndü.

Böylece, küçülen hilalin enerjisini kullanabiliriz: geçen ayın olaylarının doruk noktası ve ay döngüsünün sonudur, bu nedenle yansıma ve düşünme zamanıdır. Yeni aydan bu yana neler öğrendik, neler kazandık ve neler gördük? Bu içgörüleri ve bakış açılarını hayatlarımızı daha iyi hale getirmek için nasıl kullanabiliriz? Hilal veya balzamik ayın altında meditasyon yapın ve cevapları kendi içinizde bulun. Bu, mevcut yolculuğunuzun sonu olabilir. Ancak yaklaşan yeni ayın altında, yakında başka bir vizyonu veya hayali ateşleyecek yeni bir yolculuk başlayacak.

Yukarı